The Life of McCall 202

eatonreilly27's blog

header photo

Kancelaria Upadłość Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka
https://pbase.com/topics/clockvinyl3/me_school_of_science_mathe
https://www.liveinternet.ru/users/pritchard_gauthier/post488965173
Kancelaria Upadłość Konsumencka
https://squareblogs.net/ringgaardboswell7/kancelaria-upadlosc-konsumencka-gvvs

Kancelaria Upadłość Konsumencka Upadłość konsumencka, dla kogo jest rozwiązaniem?Śledząc fora o tematyce finansowej i kredytowej coraz częściej możemy się natknąć na zapytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym krótkim paragrafie pragnę rzucić ociupinę światła na powyższe zagadnienie. W nieskomplikowanych słowach możemy, bowiem mówić o ogłoszeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już uprzednio w polskim systemie prawnym, jednak do tej chwili mogły z niej skorzystać tylko i wyłącznie podmioty prowadzące firmę (np. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością). Teraz (a dokładniej od końca grudnia 2009 roku) o ogłoszenie upadłości mogą się starać również osoby indywidualne - konsumenci.

Niemniej jednak, aby upadłość konsumencka stała się faktem każda jednostka, która się o nią stara musi spełnić wiele przesłanek. Na początku przychodzi uwidocznić, że jesteśmy niewypłacalni (oznacza to, iż ze swoich przychodów nie jesteśmy w stanie opłacać naszych comiesięcznych zadłużeń - klasyczny przykład osób, które zaciągnęły wiele zadłużeń i kwoty rat przewyższają pozyskiwane przychody). W dalszej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy składać w sądzie musimy wskazać, iż zadłużenie powstało w sposób przez nas niezawiniony, np. padliśmy ofiarą przestępstwa finansowego albo pożyczek z lichwiarskim procentem.

Upadłość konsumencka to sprawa rzeka i przy składaniu adekwatnego wniosku jest konieczna fachowa wiedza. Wobec tego stosownym wyjściem jest korzystanie ze wsparcia profesjonalnego pełnomocnika w osobie adwokata lub radcy prawnego.

Go Back

Comment