The Life of McCall 202

eatonreilly27's blog

header photo

Kancelaria Upadłość Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka Upadłość konsumencka możliwa również bez pieniędzyBadając fora o problematyce finansowej i kredytowej coraz systematyczniej możemy się natknąć na pytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym zwięzłym paragrafie będę się starać rzucić trochę światła na przedmiotowe zagadnienie. W prostych słowach możemy, bowiem mówić o przeprowadzeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już uprzednio w polskim systemie prawnym, niemniej jednak do tej pory mogły z niej korzystać jedynie podmioty prowadzące firmę (np. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością). Obecnie (a dokładniej od końca grudnia 2009 roku) o obwieszczenie upadłości mogą się starać również osoby prywatne - konsumenci.

Jednakże, żeby upadłość konsumencka stała się faktem każda osoba, która się o nią stara musi zrealizować wiele przesłanek. Na początku pozostaje wykazać, że jesteśmy niewypłacalni (oznacza to, iż ze swoich zarobków nie jesteśmy w stanie spłacać naszych comiesięcznych deklaracji - klasyczny przykład osób, które wzięły sporo zadłużeń i kwoty rat przewyższają pozyskiwane dochody). W następnej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy składać w sądzie trzeba wskazać, iż zadłużenie powstało bez naszej ewidentnej winy, np. padliśmy ofiarą przestępstwa finansowego albo pożyczek o lichwiarskim charakterze.

Upadłość konsumencka to zagadnienie rzeka i przy wnoszeniu adekwatnego wniosku jest konieczna fachowa wiedza. Wobec tego dobrym rozwiązaniem jest korzystanie ze wsparcia doświadczonego pełnomocnika w osobie adwokata lub radcy prawnego.

Go Back

Comment